Βυζαντινό και Χριστιανικό Μουσείο :: Νέα .::. Νέα

Το Βυζαντινό και Χριστιανικό Μουσείο στην «1η Ομαδική Έκθεση Ελληνικού Εικαστικού Κοσμήματος»

Σάββατο 22 Φεβρουαρίου έως Σάββατο 1 Μαρτίου 2014 στον εκθεσιακό χώρο «Τεχνόπολις»

Το Βυζαντινό και Χριστιανικό Μουσείο συμμετείχε με αντίγραφα κοσμημάτων του στην έκθεση «A JEWEL MADE IN GREECE» που εγκαινιάσθηκε στον εκθεσιακό χώρο «Τεχνόπολις» το Σάββατο 22 Φεβρουαρίου,  συγκεντρώνοντας για μία περίπου εβδομάδα τις περισσότερες από τις πιο έγκυρες υπογραφές των δημιουργών του σύγχρονου ελληνικού εικαστικού κοσμήματος.

Η έκθεση τελούσε υπό την αιγίδα του Υπουργείου Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας, του Εθνικού Αρχαιολογικού Μουσείου, του  Νομισματικού Μουσείου Αθηνών και του Μουσείου Κοσμήματος Ηλία Λαλαούνη.