Βυζαντινό και Χριστιανικό Μουσείο :: Νέα .::. Νέα

Δωρεάν ξενάγηση στην περιοδική έκθεση «Ναύπακτος 1571- 450 χρόνια από τη ΄΄μεγαλώτατη βιτωρία των xριστιανῶν΄΄»

Το Βυζαντινό και Χριστιανικό Μουσείο διοργανώνει μια σειρά ξεναγήσεων στην περιοδική έκθεση με τίτλο «Ναύπακτος 1571- 450 χρόνια από τη ΄΄μεγαλώτατη βιτωρία των xριστιανῶν΄΄» , η οποία εγκαινιάστηκε στις 17 Σεπτεμβρίου 2021.

Η ξενάγηση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 27 Μαρτίου και ώρα 12:00.

Για την παρακολούθηση της είναι απαραίτητη η δήλωση συμμετοχής στο τηλέφωνο 213213-9507 (Δευτέρα - Παρασκευή από τις 09:00 έως τις 14:00).

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας για μία ομάδα 15 ατόμων.

Απαραίτητη η προμήθεια εισιτηρίου.

Για την είσοδό σας στο μουσείο θα πρέπει να έχετε μαζί σας φωτοτυπία του πιστοποιητικού εμβολιασμού ή νόσησης.

Λόγω του κλειστού περιβάλλοντος των εκθεσιακών χώρων του Βυζαντινού και Χριστιανικού Μουσείου, οι επισκέπτες παρακαλούνται να φορούν υποχρεωτικά μάσκα και να τηρούν όλα τα υγειονομικά πρωτόκολλα.